13 речей, які я б хотіла знати, перш ніж стати турагентом | Система онлайн-бронирования отелей, апартаментов и других туруслуг Vitiana
13 речей, які я б хотіла знати, перш ніж стати турагентом
Головна / Блог / 13 речей, які я б хотіла знати, перш ніж стати турагентом

24.03.2021

Це розповідь ТА зі Сполучених Штатів. Дещо відрізняє український та західний ринок, проте є і багато спільного. Дізнайтеся про досвід зарубіжних колег та їх висновки, зроблені за роки праці в турбізі.

 

#1 Працюючи турагентом, можна забезпечити собі безбідне життя

Як повідомляє Бюро праці та статистики США, середній дохід ТА складає 38 700 $ на рік. Насправді він може бути набагато вищим – від 50-100 до 250-500 $ тисяч.

Основну частину зоробітної плати складають комісійні. Якщо розглядати штатну посаду в агенції (що зараз вже рідкість), то зазвичай є базова зарплата, яка залежить від досвіду менеджера, плюс відсотки.
Як це працює? Наприклад, за бронювання готелю передбачено 10% комісії. 80% цієї суми йде працедавцю, а вам залишається тільки 20%.

Проте, якщо ви зібрали достатню клієнтську базу, можете стати незалежним агентом і працювати сам на себе. При цьому ви як і раніше пов’язані з агенцією. Як фрілансер, ви втрачаєте базову зарплату, але тепер забираєте собі всю комісію.

 

#2 В роботі ТА є сотні речей, які можуть піти не так, і це обов’язково трапиться

Скажімо, ви допустили помилку в маршруті своїх клієнтів, через що вони пропустили рейс першим класом, який коштував 6 тисяч $/місце. За це ви несете повну відповідальність, тому на випадок таких факапів безумовно потрібна страховка. Так, вона може бути дорогою. Але якщо ви випадково накосячите, вам не доведеться платити зі своєї кишені.

 

#3 Тревел-консультант – це не зовсім туристичний агент

Турагент і тревел-консультант – це відносно синоніми, однак останнім необхідно використовувати більш цілісну стратегію планування відпочинку для своїх клієнтів.
Наприклад, турист хоче у Мексику. Турагент бронює йому житло та авіаквитки. Усе. А консультант з подорожей допомагає отримати більш широку картину поїздки, включаючи організацію пригод на місці.

 

#4 Технічно в турбізі може працювати кожен

Щоб бути агентом з нерухомості в США, потрібно пройти ряд тестів, які підтвердять, що ви добре розбираєтеся у професійних питаннях. Коли ж я починала працювати туристичним агентом відразу після коледжу, то не знала нічого. Я навіть ніколи не виїжджала з рідного Портленда. Роботу отримала після серії листів і вдалої першої співбесіди.

Безумовно корисно знати такі речі, як основи історії та географії, але для старту непотрібно ніяких особливих навичок або ж освіти. Змінити роботу і стати ТА можна в будь-який момент свого життя з досить низьким вхідним бар’єром.

Однак, щоб стати хорошим агентом, потрібні певні особистісні якості. Зрештою, це робота з продажами, тому необхідно бути хорошим продавцем. А також скрупульозним планувальником, дослідником і володіти винятковою увагою до деталей.

 

#5 Треба обов’язково мати свою нішу

Енциклопедичними знаннями всього світу не може володіти ніхто, тому найуспішніші турагенти вибирають конкретну нішу. Ви можете зосередитися на круїзах, африканських сафарі або поїздках до Італії. Я спочатку спеціалізувалася на медовому місяці. Карту напрямків звузила до Таїті, Фіджі, Мексики, Гаваїв і Карибського басейну. Там я знала кожен готель, кожен ресторан і кожну екскурсію, пов’язані з романтичним відпочинком.

 

#6 Подорожі – це рутина, а не відпустка

Кожні кілька місяців у агентів трапляються спонсоровані готельними компаніями «ознайомчі поїздки», під час яких ми тестуємо все, що потім запропонуємо своїм клієнтам: живемо в різних номерах, їмо, робимо масаж … Необхідно досконало знати місце призначення, щоб давати якісні рекомендації, засновані на власному досвіді.

Перші кілька разів це здається розкішшю. Але це не відпустка і потрібно працювати: вставати о сьомій ранку, бути присутнім на всіх ділових зустрічах, відвідувати до 10 готелів на день, оглядаючи кожен з номерів і роблячи нотатки… Ти не можеш просто розслабитися, лежачи на пляжі з коктейлем. Іноді за весь день ні разу не вдається вийти вулицю, а після вечері потрібно надолужувати згаяне, розгрібаючи свою електронну пошту.

Коли представники готелю побачать в Instagram, що ви зараз, наприклад, у Лондоні, вони наполягатимуть, щоб ви прийшли «привітатися»: подивитися останні оновлення і спробувати нове меню в ресторані (зі знижкою або іноді навіть безкоштовно). Але це палиця з двома кінцями: всюди у вас є зв’язки і різні «плюшки», але ви не можете подорожувати, не думаючи про роботу.

 

#7 Свята у прольоті

Робота 24/7/365 – це не жарт. Час свят – самий напружений для турагенцій, так як у багатьох клієнтів «довгі» вихідні, а значить вони будуть подорожувати.

 

#8 Представники готелів стають тобі кращими друзями

Коли ви працюєте в агентстві, представники готелів приходять кожного дня, щоб розповісти про те, чому ви повинні рекомендувати своїм клієнтам саме їх готель. Як тільки у вас з’являється ніша, ви постійно бачите одні й ті ж самі обличчя, і доводиться розвивати з ними відносини. Це важливо, бо коли потрібно попросити про послугу, наприклад, покращити туристу категорію номера, у вас є партнер, який може про це подбати.

 

#9 Навчитися бронювати – майже як навчитися програмувати

Кожна туристична агенція має доступ до програми під назвою Global Distribution System, у якій перераховані варіанти авіаквитків, готелів, оренди автомобілів і т. д. Інтерфейс тут зовсім не такий простий і зрозумілий, як Expedia. Він більше схожий на Microsoft приблизно 1990 року ) Для роботи в системі необхідно знати конкретні коди. Наприклад, для пошуку варіантів польоту, треба ввести символ ‡ «лотаринзький хрест», а вже потім ваш запит.

 

#10 Клієнт вважає ТА своїм особистим дворецьким

Тебе можуть розбудити о 2 годині ночі, щоб запитати про деталі маршруту або ще щось. Одного разу мені зателефонувала клієнтка з круїзного лайнера. Повідомила, що телевізор в її каюті не працює і просила якось його полагодити. Безумовно, це може здаватися безглуздям, але деякі люди схильні надмірно про все турбуватися. І хороші агенти повинні пам’ятати, що наша робота – завжди бути доступними і стежити за тим, щоб про наших клієнтів подбали. Це частина доданої вартості бронювання поїздки за допомогою ТА.

 

#11 ТА несе відповідальність за витрачений час

Якщо ви щось купуєте, ви можете повернути товар і повернути свої гроші. Але якщо ви їдете у відпустку, витрачаючи на тижневу поїздку 30 000 $, а вона виявляється жахливою, то вже ніколи не повернете цей час. Тому на агентів існує певний тиск, пов’язаний з тим, щоб у клієнтів усе склалося так, як вони собі уявляли, і навіть краще. У деякому сенсі необхідно діяти, як куратор, організовуючи і контролюючи кожен крок туристів.

 

#12 Клієнти цінують вашу проникливість та увагу

Подорож – це дуже особиста справа. Кращі турагенти розуміють, що різні мандрівники хочуть отримати різний досвід: прекрасні сімейні спогади про спільне дозвілля, більш глибоке розуміння місцевої культури чи драйвовий, насичений пригодами відпочинок. Тому завжди потрібно адаптуватися під потреби конкретного клієнта, вносити унікальні штрихи в його поїздку.

Це так просто – помістити когось у красивий номер. Але, якщо ви пам’ятаєте, що пара збирається у відпустку на річницю, можна якимось чином роздобути весільну фотографію клієнтів і покласти її на столик разом з пляшкою шампанського. Такі дрібниці мають величезне значення. Саме це є причиною того, що люди продовжують звертатися до агентів, а не бронювати тури онлайн.

 

#13 Турагенти – не вимираючий вид

Кожного разу, коли я комусь кажу, що я турагент, вони такі: «Почекай, вони ще існують!?» Так, і на нас, як і раніше, припадає третина всіх поїздок, заброньованих в США. Це, як і раніше, прибуткова галузь і немає підстав вважати, що вона вимирає.

 

 

Текст перекладено та адаптовано з сайту cosmopolitan.com: інтерв’ю з ТА Кетлін О’Шонессі та Еріни Піндар.