Туристична Кенія: гайд для турагента | Система онлайн-бронирования отелей, апартаментов и других туруслуг Vitiana
Туристична Кенія: гайд для турагента
Головна / Блог / Туристична Кенія: гайд для турагента

30.09.2021

Кенія пропонує різноманітні види туризму, серед яких – пляжний туризм, екотуризм, культурний та спортивний туризм. Варіантів безліч. Країна приваблює екзотикою, неймовірною природою, флорою та фауною. Для українських туристів напрямок набирає популярності. Зокрема, восени 2021 року ми могли спостерігати бум реклами туристичної Кенії серед українських інфлюенсерів. Країна заворожує туристів, викликає неабиякий інтерес. Отже, ми вирішили підготувати гайд Кенією: умови в’їзду, важливі контакти, переліт, цікаві факти. Починаємо.

Умови вїзду в Кенію для українців

  • Віза. Туристи мають отримати візу в Кенію заздалегідь. Віза електронна, а тому документи на візу можна подати за цим посиланням. Процес отримання візи триває до одного тижня. У МЗС України радять візу роздрукувати, незважаючи на те, що вона електронна. Для того, щоб бути спокійним, клієнтам варто мати два варіанти візи: електронний та роздрукований.
  • Вакцинація. Вакцинація проти CОVID-19 не вимагається. Україна входить до переліку країн, громадяни яких можуть не проходити 14-денну ізоляцію. Крім того, вакцинація проти жовтої лихоманки також не є обов’язковою і місцевим законодавством не передбачена, як в інших африканських країнах.
  • Тест на COVID-19. У туриста має бути негативний ПЛР, зроблений протягом попередніх 96 годин. Починаючи з 11 січня 2021 р. всі подорожуючі повинні підтверджувати свої документи про проходження тесту на Covid-19 через портал PanaBIOS (https://panabios.org). Для отримання підтвердження необхідно зареєструватися на порталі, обрати маршрут подорожі, обрати лабораторію, завантажити електронний сертифікат про проходження тесту на коронавірус та отримати підтвердження про верифікацію тесту.
  • У літаку. До виходу з літака усі пасажири мають заповнити відповідну форму, де вказується: прізвище та ім’я; національність; серія та номер паспорту; контактні дані довіреної особи; номер місця та актуальний номер телефону. Форму можна заповнити за посиланням (https://ears.health.go.ke/airline_registration/).
  • Після прибуття в Кенію. Після прибуття до Кенії, в аеропорту необхідно показати паспорт, дійсний не менше ніж шість місяців з моменту в’їзду, роздруковану електронну візу з сайту www.eCitizen.go.ke (також, бажано роздруковану квитанцію про оплату візи), маршрут подорожі, лист підтримки (наприклад, лист від компанії для ділових поїздок, лист-запрошення від членів родини для сімейних відвідувань), бронювання готелю та туристичний маршрут, якщо візит здійснюється з метою туризму.

Карантинні заходи в Кенії

  • Комендантська година – з 22:00 до 4:00.
  • Маски. Маски для обличчя необхідні у всіх громадських місцях і в громадському транспорті.
  • Громадський транспорт, включаючи приватні автомобілі і служби таксі, працює без обмежень.
  • Ресторани відкриті до 22:00 з дотриманням заходів соціального дистанціювання.
  • Бари відкриті до 22:00 з дотриманням заходів соціального дистанціювання.
  • Магазини відкриті.

Авіаперельоти з Києва

  1. Київ – Момбаса
  • Turkish airlines, 1 пересадка (Стамбул)
  1. Київ – Найробі
  • Turkish airlines, 1 пересадка (Стамбул)
  • Qatar Airways, 1 пересадка (Доха)
  • KLM, 1 пересадка (Амстердам)
  • Emirates, 1 пересадка (Дубай)
  • Air Arabia, 1 пересадка (Шарджа)
  • Lufthansa, 1 пересадка (Франкфурт)

А як бути з валютою: де можна обміняти гроші?

У Кенії розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, туристичних агентствах, авіакомпаніях. Оплату послуг можна здійснити як у місцевій валюті – кенійський шилінг, так і доларах США. Обмінний курс періодично коливається, але в середньому 100 дол. США дорівнюють 10 000 кен. шилінгів. В Кенії не приймаються до обміну та оплати видані до 2006 року банкноти американської валюти.

А що з інтернетом?

У Кенії розвинута мережа Internet, у більшості готелів та кафе є wi-fi. Мобільний зв’язок забезпечує покриття практично по всій території країни.  

Оренда авто

Взяти в оренду автомобіль можна в аеропорту або в центрі міста. Посвідчення водія міжнародного зразка, видане в Україні, дозволяє керувати автомобілем в Кенії. Слід пам’ятати, що в Кенії лівосторонній рух.

Туристична програма: що пропонувати клієнтам

Екотуризм – найпоширеніша причина, яка спонукає туристів обирати Кенію. Це подорож людей до незайманих людиною природних територій. Метою такої поїздки є зберігання високого пріоритету збереження навколишнього середовища країни. Зростання екотуризму щорічно збільшується на 10-15% у всьому світі.  Дика природа та унікальні ландшафти Кенії спричинили зростання екотуризму. Для мандрівників екотуризм є привабливою альтернативою масовій міграції відпочиваючих і пропонує більш інтимну взаємодію з місцевою природою та культурою. Замість того, щоб проводити дозвілля у стінах курорту, екотуристи можуть отримати справжній цінний досвід та зможуть краще оцінити природні ресурси, ландшафти та дику природу світу.

Зважаючи на це, туристам варто запропонувати:

  1. Сафарі
  2. Національний заповідник Масаї-Мара
  3. Сніданок із жирафами в унікальному старовинному готелі Giraffe Manor
  4. Національний парк Найробі та притулок слонів у ньому
  5. Озеро фламінго – Накуру
  6. Пляж Шанзу на березі Індійського океану
  7. Гастротур – незвична кенійська кухня

Цікаві та важливі факти

  • Перебуваючи в Кенії слід поважати місцеві традиції та звичаї і дотримуватись законів цієї країни.
  • У Кенії питання расової дискримінації залишається дуже чутливим. Будь-які прояви зневаги/образи з боку іноземців можуть спричинити не тільки на звичайне обурення, але і подання скарги в поліцію.
  • Серед незвичних для українського туриста правил та законів Кенії можна назвати вимога щодо обов’язкового електронного зняття відбитків пальців в пункті пропуску міжнародних аеропортів, як при в’їзді так і під час виїзді з країни. Слід спокійно ставитись до виконання прикордонниками цієї процедури, оскільки ця вимога діє до усіх громадян, включаючи кенійців і з юридичної точки зору не є підозрою або звинуваченням у вчиненні протиправних дій.
  • Одним із поширених непорозумінь між місцевими мешканцями та туристами є намагання останніх фотографувати людей без їхньої на те згоди. У місцевих жителів є повір’я, що коли їх фотографують вони втрачають частину їхньої душі. Втім, вони люб’язно позуватимуть коли їм запропонувати гроші.
  • Під час поїздок по національним паркам не дозволяється наближатись до тварин, турбувати та заважати їм полювати. Не дозволяється з’їжджати з маршрутних доріг та виходити з машини без дозволу гіда якщо немає спеціально облаштованих місць. Годувати тварин в парках також суворо забороняється, недотримання цієї вимоги, як і викидати сміття на узбіччі може призвести до стягнення штрафу.

Корисні контакти

  • Посольство України в Кенії
  • Адреса: 674 Limuru Rd, Nairobi, Republic of Kenya
  • Телефон: +254205224545
  • Гаряча лінія: +254110099133
  • Email: emb_ke@mfa.gov.ua
  • Сайт: https://kenya.mfa.gov.ua/
  • Інші контакти та детальна корисна інформація по країні – на сайті МЗС України.

Готелі

Vitiana пропонує індивідуальні та продумані тури для ваших клієнтів. Екскурсії, трансфер та готелі – три складових туру. Наша система онлайн-бронювання містить понад 230 готелів у Кенії.

У разі виникнення додаткових запитань чи бажання проконсультуватися просимо звертатися до наших менеджерів: телефонуйте за номером 044 333 91 93 або пишіть на sales@vitiana.com. Менеджери Vitiana готові відповісти на всі ваші запитання. Допоможемо, порадимо, забронюємо 24/7 🙂 

 

*Джерело всіх фото в матеріалі: https://unsplash.com/