Всього у Греції 6000 островів та острівців, розкиданих в Егейському та Іонічному морях. Із них заселено лише 227. Так, це не один десяток, і серед них є багато класних місць для відпочинку. То ж ми вирішили зробити гайд по топовим островам Аргосаронічного регіону, які будуть цікавими в контексті туризму.
Зображення nextvoyage з сайту Pixabay
Аргосаронічний регіон
Сюди входить східна берегова лінія півострова Пелопоннес та острови, які знаходяться в Арголічній та Саронічній затоках. Знаходячись у безпосередній близькості від Афін, вони являються популярними туристичними напрямками, які можуть запропонувати незабутні враження: краєвиди та чудові пляжі, вражаючі археологічні пам’ятки та музеї, мальовничі села та багато іншого…
➡ Егіна (Aegina)
З 1827 по 1829 роки Егіна була тимчасовою столицею держави. Саме тоді перший правитель незалежної Греції Іоанн Каподистрія збудував на ній вражаючі неокласичні особняки – свою резиденцію, що зараз являється музеєм.
Незважаючи на невеликий розмір, цей острів може похвалитися і природною красою, і чарівними селами з традиційним характером, і великою кількістю визначних пам’яток. Серед них – знаменитий храм богині Афайі, побудований близько 500 року до н. е. Разом з Парфеноном в Афінах та храмом Посейдона в Суніоні він утворює так званий «святий трикутник» античності. Також варто відзначити такі цікаві місця як:
- вежу Маркеллоса венеціанського періода
- Eunardeio – будівлю в доричному стилі 1829 року
- Егінський собор, в якому знаходився перший парламент сучасної грецької держави
- святилище Аполлона Дельфініоса – залишки храму V тисячоліття до н. е.
- руїни міста Палеохора, де колись було аж 565 церков. До речі, 28 із них (із винятковими настінними розписами) витримали випробовування часом
- монастир Св. Нектарія – один із найбільших на Балканах
- музеї: археологічний, історико-фольклорний, Христоса Капралоса.
А любителям пляжного відпочинку сподобаються курорти:
- Айя-Марина з гарною інфраструктурою
- Пердіка з тихим гальковим пляжем
- Марафонас с двома пісчаними пляжами
- Сувала та Вайя.
Як дістатися?
На классичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей.
➡ Гідра (Hydra)
Гідра – один із найромантичніших напрямків у Греції. Це затишний острів з вузькими брукованими вуличками та традиційними кам’яними особняками з червоними черепичними дахами. Деякі будинки належать важливим грецьким сім’ям. Зараз у більшості з них знаходяться музеї.
Цей крихітний острів являється батьківщиною 5 прем’єр-міністрів Греції. А ще він відомий тим, що тут у 1957 р. знімали фільм «Хлопчик на дельфіні» з Софі Лорен у головній ролі.
На Ідрі заборонений рух автомобільного транспорту, а для пересування використовуються осли, коні, мули та велосипеди – так наманаються зберегти автентичність.
Найбільший населений пункт теж має назву Ідра. Його квартали розташовані у форму півмісяця навколо гавані з маленькими яскравими човниками. Вся туристична інфраструктура зосереджена на набережній. Звідси мальовничі вулички ведуть до верхньої частини міста та старого району Кіафас.
На острові чимало цікавого. Тут багато музеїв, 300 церков і 6 монастирів, серед яких варто виділити монастир Іллі Пророка. Він побудований на висоті 500 м, звідки відкривається прекрасний вид.
Пляжі Гідри:
- Спілія з глибокими чистими водами. Вважається найкращим на острові.
- Мандракі – організований пляж з багатьма опціями по водним видам спорту.
- Оточений скелями великий гальковий пляж Бісті з дайвінг-центром та орендою каяків.
- Лімніоніза, який багато хто вважає найкрасивішим пляжем. Можливо через те, що до нього – дві години пішої прогулянки з гарними пейзажами.
- Гідронета, який лежить безпосередньо під гарматами, має невеличкі цементні майданчики, придатні для прийняття сонячних ванн.
- Агіос Ніколаос – піщаний пляж на заході острова, під’їзд до якого можливий лише на водному таксі.
- А ще Вличос та Авлакі.
Як дістатися?
На классичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей.
➡ Парос (Poros)
Колись Парос складався з двох островів – Сферії та Калаврії. Але вибух вулкана радикально змінив морфологію місцевості, відрізавши їх один від одного, і Парос набув свого сучасного вигляду.
Столиця острову Парікія має жваву набережну з затишними кафе, ресторанами та широким вибором розважальних закладів. Це дуже мальовниче місто з традиційними білими будинками, красивими брукованими вуличками та масою квітучих дерев. Тут знаходиться важлива пам’ятка – церква Богородиці Стовратної (Ekatondapiliani) VI століття.
Що ще подивитися:
- Франкський замок
- монастир Пігі Зоодохос
- старий порт Наусса
- печеру в Андипаросі
- лимонний ліс – зелений пагорб із понад 30 000 лимонних та апельсинових дерев
- селище Лефкес, з якого відкривається гарний вид на сусідні острови
- археологічний та фольклорний музеї.
Колись Парос вважався островом Посейдона – бога моря. Свідченням тому є письмові джерела, а також руїни храму Посейдона, який був побудований близько 520 р. до н. е.
Він також славиться своїми прекрасними пляжами, які безперервно тягнуться уздовж узбережжя.
- Найбільш незвичайний – Колімбітрес, з усіх боків оточений гладкими, сірими валунами. Тут немає кафе та туалетів, проте, є парасольки та шезлонги. У цій частині острову часто дмуть сильні вітри, тому море неспокійне, з досить високими хвилями.
- Марцело – популярний пляж недалеко від Парікії. Тут дуже чиста вода та зручний захід у море. Пісок дрібний і м’який, з золотистим відтінком.
- Для відпочинку з маленькими дітьми підійде мілководне море на пляжах Лівадія, Кріос та Камінія.
- Аскелі – піщаний пляж з кришталево чистими водами.
- Голден Біч – затишний піщаний пляж при однойменному готелі. Інфраструктура хороша. Людей завжди багато.
- Санта Марія – великий пляж, де колір піску близький до білого. Оскільки поблизу пляжу немає популярних курортів, туристів тут не сильно багато. Є кафе і ресторани, WC та кабінки для перевдягання.
- Амбелас і Дамулі – тихі відокремлені пляжі.
- Молос – це найкраще місце для віндсерфінгу.
- Пунда з великим вибором водних розваг та барів.
Як дістатися?
На классичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей. Або автомобілем до Галаташа, а потім паромом. На човнах з островів Метана, Ідра, Спецес, Егіна та Агкістрі.
➡ Саламін (Salamina)
Саламін – острів, куди потрапити з Афін найпростіше і найшвидше, бо він знаходиться найближче за всіх до столиці (десь за 5 км від порту Пірей). Тут багата рослинність, прекрасні піщані пляжі та скелясті береги.
В районі Амбелакії, найстарішого на острові села, знаходиться стародавній порт, що датується IV століттям до н. е. Саме тут відбулася знаменита морська битва при Саламіні, в якій греки на чолі з Фемістоклом розбили перський флот. Також можуть бути цікавими:
- монастир Фанеромені XVII століття
- церква Агіоса Димитріоса
- монастир Агіоса Ніколаоса Калівітіса
- 47 метрова печера Евріпіда, яка, нібито, була місцем усамітнення відомого давньогрецький драматурга
- муніципальний Музей історії та народного мистецтва Саламіна, де можна побачити колекцію місцевих костюмів, меблів, сільськогосподарських інструментів, зброї та керамічних виробів
- Морський музей, де на відкритому повітрі виставляються гармати та торпеди.
Також на острові є два прекрасних хвойних ліси – Фанеромені (ідеальний ранкових/вечірніх пробіжок та прогулянок) і Канакіон (підходить для катання на гірських велосипедах).
Якщо хочется купатися та засмагати, краще розглядати південну сторону острова, де пляжі чистіші. Найпопулярніші з них – Селінія, Канакія, Фанеромені, Сатерлі та Какі Вігла.
Як дістатися?
На классичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей до селищ Палукія, Каматеро, Селінья і Перистері (до двох останніх курсують тільки влітку), а також паромом з міста Перама до Палукії.
➡ Спецес (Spetses)
Спецес мало відомий іноземцям. Не дивлячись на це, він не поступається іншим островам у дорогих готелях і хороших ресторанах, адже користується великою популярністю у самих греків, особливо в сезон, коли Крит та Родос переповнені туристами.
З 1931 року у вересні тут відбувається справді вражаюча подія – реконструкція морського бою «Армата». Ще на Спецосі проводяться унікальні спортивні заходи: у квітні «Спецатлон» (найбільший триатлон у Греції) та в жовтні «Спецес міні-марафон», який збирає кращих бігунів та плавців.
Спецес зумів зберегти свій індивідуальний традиційний характер. Автомобільний трафік був дозволений тут не так давно. В основному люди пересуваються на велосипедах або мулах, а серед туристів особливою популярністю користуються прогулянки на кінних екіпажах.
У столиці острова є дуже мальовнича стара гавань, де приємно прогулятися. А у головному сучасному порту Дапії б’ється серце розваг. Тут зосереджена основна маса магазинів, сувенірних крамниць, готелів і таверн.
Із місцевих пам’яток варто виділити:
- Будинок-музей Ласкаріни Бубуліни, яка зіграла значну роль у війні за незалежність Греції. Це будівля кінця XVII століття з красивою різьбленою флорентійською стелею, старовинними меблями, цікавою колекцією зброї, порцеляни та рідкісних книг.
- Будинок-музей Іоанніса Мексіса, де експонуються реліквії війни та колекція народного мистецтва – предмети, що представляють понад 4000 років історії острова.
- Церкву Панагія Армата, яка була зведена у 1824-1830 роках на честь перемоги грецьких воїнів проти османського флоту.
- Кафедральний собор Айос Ніколаос, де 3 квітня 1821 року було піднято Прапор незалежності острова.
- Годинник на площі Rologioú.
Спецес – острів з безліччю чистих, добре обладнаних пляжів. У ТОПі:
- Агіа-Маріна – найвідоміший пляж острова з безліччю барів та ресторанів.
- Агіо Анаргірої – великий пляж з чистими та глибокими водами. Тут є все для водних видів спорту.
- Агіа-Параскеві – піщаний пляж, розташований за 12 км від Дапії. Тут також доступні всі зручності для занять водними видами спорту.
- Ксилокериза – відокремлений пляж на південно-східній частині острова, в основному доступний на човні.
- Вреллос – піщаний пляж, оточений густим сосновим лісом. Він являється ідеальною відправною точкою для проходження красивого пішохідного маршруту до церкви Profitis Elias – найвищої точки острова.
- Зогерія, який місцеві жителі вважають найкрасивішим пляжем на острові.
А ще навколо Спецоса є кілька невеликих, але дуже симпатичних острівців – Спецопула, Мікро Бурбулі й Айос Яніс.
Як дістатися?
На класичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей або з островів Ідра, Егіна та Парос. Інший варіант – на машині (або на автобусі KTEL) до міста Коста на Пелопоннесі, а вже лише за 15 хвилин на човні до Спецеса.
Де жити на островах?
Бронюйте готелі онлайн або пишіть нам на sales@vitiana.com