08.04.2021
Болгарія в очікуванні сезону, який має розпочатися вже з 1 травня. В’їзд до країни без карантину та тестів по прильоту дозволений тим, хто вже перехворів на коронавірус та має антитіла, провакцинованим туристам та за наявності негативного ПЛР-теста.
Звичайно ж, пріоритетним буде морьский відпочинок, але ми хочемо поділитися ідеями турів іншого формату. Адже Болгарія – це не тільки Бургас та Сонячний Берег )
Маємо два лоукостери, що будуть виконувати рейси з Києва:
У Софії багато цікавих пам’яток: від старовинних храмів до художніх галерей. Тут і сувора радянська архітектура, і будівлі древніх римлян, чимало парків та інших цікавостей. Місту однозначно є, що показати туристам…
Зображення netartmedia з сайту Pixabay
♦ Оглядова пішохідна екскурсія по місту:
1. Софійска синагога → 2. Мечеть Баня Баши → 3. Центральна мінеральна баня → 4. Церква Святої Петки Самарджийскої → 5. Собор Святої Неділі → 6. Ротонда Святого Георгія → 7. Національний археологічний інститут і музей → 8. Софійська міська художня галерея → 9. Міський сад → 10. Національний театр Івана Вазова → 11. Національний природничий музей → 12. Національна художня галерея Болгарії → 13. Амфітеатр Сердика → 14. Болгарський національний театр опери та балету → 15. Собор Святої Софії → 16. Храм-пам’ятник Олександра Невського → 17. Софійский університет → 18. Національна галерея → 19. Університетський ботанічний сад
➡ Дивитися карту тут
💡 Забронювати готель у Софії на червень від 23 € тут.
♦ Цікаве в околицях:
Приємне місце для родинної прогулянки – територія зоопарку займає 36 га. Тут живе більше 4500 тварин, серед яких носороги, слони, бегемоти, бізони та ін. Також є великий акваріум, спеціальні зони для відпочинку і дитячих ігор.
Графік роботи: щоденно 08:30 — 17:00 (каси зачиняються о 16:30)
Вартість квитка: дітям до 3 років вхід безкоштовний; 3-18 років – 2 лв; від 18 років – 4 лв.
Як дістатися: автобуси № 120/64/83/88; лінія метро М2.
За своїми художніми якостями Врана не поступається відомим ландшафтним паркам, створеним в Європі в XIX столітті. Тут знаходиться неофіційна резиденція болгарських монархів (царів Фердинанда I та Бориса III) – палац початку ХХ століття (не відкритий для відвідувачів), а також мисливський будиночок.
Графік роботи: Сб-Нд 10:00-16:00
Вартість квитка: дітям до 7 років вхід безкоштовний; 7-18 років – 2 лв; від 18 років – 5 лв.
Як дістатися: з 15.06 по Сб та Нд з Орлиного мосту до парку курсуватиме прямий автобус №505 (перший о 09:25, останній о 15:35).
3. Національний історичний музей Болгарії
Музей працює з 1973 року. На сьогоднішній день у ньому представлено близько 650 000 експонатів. Найбільш цінними являються археологічні знахідки від палеоліту до середньовіччя: старовинні монети, марки, зброя, рідкісні історичні фотографії, предмети побуту та меблі.
Графік роботи: з квітня по жовтень 09:30-18:00 (каси зачиняються о 17:30)
Вартість квитка: 10 лв
Як дістатися: автобуси № 63/111; тролейбус №2
Середньовічна церква, яка включена до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Всередині стіни прикрашають 240 окремих фігур і 89 художніх композицій, у т. ч. фрески XI- XVI століть.
Графік роботи: за літнім розкладом 09:30-18:00 (каси зачиняються о 17:30)
Вартість квитка: 10 лв
Як дістатися: автобуси № 63/107
5. Боянський водоспад
На сьогоднішній день це найбільший водоспад на всій території гірського масиву Вітоша. Його висота близько 20 м. Найвдалішим часом для візиту вважаються весняні місяці, коли водоспад повноводний, але і влітку він виглядає дуже гарно.
Як дістатися: можна купити екскурсію в місті. Своїм ходом: пішохідний маршрут із населеного пункту Копітото. Інші два починаються на околиці міського кварталу Бояна, трохи вище церкви. Маршрут позначено біло-зеленими знаками. Один із них коротший, а інший проходить біля Боянського озера й займає більше часу (в середньому похід триває 5 год).
6. Кам’яна річка
«Златніте мостове» – ще одна відома природна пам’ятка регіону, що знаходиться на висоті 1350-1500 м на північно-західних схилах гір Вітоша. Це широка кам’яна річка, котру називають «золотою» через лишайники специфічного жовтого кольору, яким поросло каміння. Ідеальне місце для прогулянок на свіжому повітрі.
Православний жіночий монастир, заснований у 1345 році. У XV-XVII був освітньо-культурним центром країни. Тут знаходилася одна з найбільших видавничих майстерень. Будівля монастиря складається з декількох частин: самої церкви з красивими фресками та декількох відносно нових споруд, де проживають монахи. Також на території побудована невелика дзвіниця.
Графік роботи: щоденно 07:00-18:00 (вихідний у Пн).
➡ Дивитися карту тут
Пловдив – найдавніший культурний центр Болгарії. Він розташований у мальовничій долині з сімома пагорбами. Тут злилися західна і східна культури. А римська спадщина міста відображена у великій кількості пам’ятників та артефактів, які археологи знаходять по сьогоднішній день…
Зображення rassputyn з сайту Pixabay
Як дістатися до Пловдиву з Софії?
♦ Оглядова пішохідна екскурсія по місту:
1. Археологічний комплекс «Небет Тепе» → 2. Етнографічний музей → 3. Церква Св. Костянтина та Олени → 4. Дервішський монастир Мавлеві Хане → 5. Храм Св. Богородиці → 6. Пловдівський античний театр → 7. Церква святої мучениці Марини → 8. Римський форум → 9. Сад Царя Симеона → 10. Античний стадіон Філіппополіс → 11. Мечеть Джумая → 12. Мистецький квартал Капана → 13. Дім-музей Хідліана → 14. Будинок Балабанова → 15. Археологічний музей
➡ Дивитися карту тут
💡 Забронювати готель у Пловдиві на червень від 29 € тут
♦ Цікаве в околицях:
Це другий за величиною та важливістю монастир Болгарії. Знаходиться він у 30 км від Пловдива в регіоні Родопских гір. Був заснований у 1083 році візантійським полководцем грузинського походження. Паломники й відвідувачі монастиря можуть залишитися тут на ніч (15 лв/ліжко в загальній кімнаті).
Графік роботи: у літній період 07:00-20:00
Вартість квитка: в монастирський комплекс – 1 лв; у стару трапезну – 6 лв; у музей – 3 лв; комбінований – 8 лв.
Як дістатися: на маршрутних таксі Пловдив — Смолян з автовокзалу Родопи. Їхати приблизно 40 хв, маршрутки відпрвляються кожну годину. Вийти потрібно трохи далі селища Бачково (біля вказівника).
Середньовічна фортеця, перші згадки про яку відносяться до XI століття. У 1231 році під час правління болгарського царя Івана Асеня II вона була перебудована у феодальний замок. Від тих часів збереглося 30 кімнат і 3 водосховища. Фортеця розташована на хребті Могилата на самотній скелі. Зовнішня стіна має товщину 2,9 м і висоту до 3 м.
Графік роботи: у літній період 09:00-20:00 (в Пт та Сб до 22:00).
Вартість квитка: 4 лв, сімейний (до 5 осіб) – 9 лв.
Як дістатися: краще їхати на автомобілі або з екскурсією
Зображення chrisart16 з сайту Pixabay
Неймовірно красиві льодовикові озера – одна з головних природних перлин країни. Знаходяться вони в північно-західній частині Рильського гірського масиву на висоті 2100-2500 м над рівнем моря. Дістатися до озер можна на підйомнику (15 лв у два кінці) або пішки від Рильського монастиря через притулок Івана Вазова (6-7 годин).
Зображення Yanko Malinov
Фортеця знаходиться на північному схилі Балканських гір серед скель химерної форми. Це місце виглядає дуже містично й оповите різними легендами. Товщина мурів – 2 м біля основи, а висота сягає 12 м. Загальна площа комплексу – 10 210 м².
Зображення Igor Salnikov
Красиве містечко на Чорноморському узбережжі. Крім того, що це популярний курорт, Несебир може похвалитися багатою історією. Деякі тутешні пам’ятки архітектури збереглися ще з часів Візантійської імперії. Старе місто надзвичайно фотогенічне: червоні черепичні дахи, вимощені вулички, млини, стародавні руїни … У топі туристичних місць – Археологічний та Етнографічний музеї, Церква Св. Стефана.
Зображення leesider
Назва міста походить від піщано-крейдяних скель, серед яких знаходиться Мелнік. Тут і гори, і пляжі, виноробні, храми, музеї та фортеці… В епоху Відродження в цьому містечку жили і працювали відомі болгарські діячі культури, художники і письменники.
Давнє фракійське місто, яке всередні століття було важливим центром Візантійської імперії та Болгарського царства. Монументальний археологічний комплекс розташований на скелястому пагорбі висотою 470 м. Згідно з легендою, саме тут знаходиться могила Орфея. Також у Перпериконі знаходиться святилище Діонісія, бога рослинності й виноробства (з грецької міфології).