02.06.2021
Всього у Греції 6000 островів та острівців, розкиданих в Егейському та Іонічному морях. Із них заселено лише 227. Так, це не один десяток, і серед них є багато класних місць для відпочинку. То ж ми вирішили зробити гайд по топовим островам Аргосаронічного регіону, які будуть цікавими в контексті туризму.
Зображення nextvoyage з сайту Pixabay
Сюди входить східна берегова лінія півострова Пелопоннес та острови, які знаходяться в Арголічній та Саронічній затоках. Знаходячись у безпосередній близькості від Афін, вони являються популярними туристичними напрямками, які можуть запропонувати незабутні враження: краєвиди та чудові пляжі, вражаючі археологічні пам’ятки та музеї, мальовничі села та багато іншого…
З 1827 по 1829 роки Егіна була тимчасовою столицею держави. Саме тоді перший правитель незалежної Греції Іоанн Каподистрія збудував на ній вражаючі неокласичні особняки – свою резиденцію, що зараз являється музеєм.
Незважаючи на невеликий розмір, цей острів може похвалитися і природною красою, і чарівними селами з традиційним характером, і великою кількістю визначних пам’яток. Серед них – знаменитий храм богині Афайі, побудований близько 500 року до н. е. Разом з Парфеноном в Афінах та храмом Посейдона в Суніоні він утворює так званий «святий трикутник» античності. Також варто відзначити такі цікаві місця як:
А любителям пляжного відпочинку сподобаються курорти:
Як дістатися?
На классичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей.
Гідра – один із найромантичніших напрямків у Греції. Це затишний острів з вузькими брукованими вуличками та традиційними кам’яними особняками з червоними черепичними дахами. Деякі будинки належать важливим грецьким сім’ям. Зараз у більшості з них знаходяться музеї.
Цей крихітний острів являється батьківщиною 5 прем’єр-міністрів Греції. А ще він відомий тим, що тут у 1957 р. знімали фільм «Хлопчик на дельфіні» з Софі Лорен у головній ролі.
На Ідрі заборонений рух автомобільного транспорту, а для пересування використовуються осли, коні, мули та велосипеди – так наманаються зберегти автентичність.
Найбільший населений пункт теж має назву Ідра. Його квартали розташовані у форму півмісяця навколо гавані з маленькими яскравими човниками. Вся туристична інфраструктура зосереджена на набережній. Звідси мальовничі вулички ведуть до верхньої частини міста та старого району Кіафас.
На острові чимало цікавого. Тут багато музеїв, 300 церков і 6 монастирів, серед яких варто виділити монастир Іллі Пророка. Він побудований на висоті 500 м, звідки відкривається прекрасний вид.
Пляжі Гідри:
Як дістатися?
На классичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей.
Колись Парос складався з двох островів – Сферії та Калаврії. Але вибух вулкана радикально змінив морфологію місцевості, відрізавши їх один від одного, і Парос набув свого сучасного вигляду.
Столиця острову Парікія має жваву набережну з затишними кафе, ресторанами та широким вибором розважальних закладів. Це дуже мальовниче місто з традиційними білими будинками, красивими брукованими вуличками та масою квітучих дерев. Тут знаходиться важлива пам’ятка – церква Богородиці Стовратної (Ekatondapiliani) VI століття.
Що ще подивитися:
Колись Парос вважався островом Посейдона – бога моря. Свідченням тому є письмові джерела, а також руїни храму Посейдона, який був побудований близько 520 р. до н. е.
Він також славиться своїми прекрасними пляжами, які безперервно тягнуться уздовж узбережжя.
Як дістатися?
На классичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей. Або автомобілем до Галаташа, а потім паромом. На човнах з островів Метана, Ідра, Спецес, Егіна та Агкістрі.
Саламін – острів, куди потрапити з Афін найпростіше і найшвидше, бо він знаходиться найближче за всіх до столиці (десь за 5 км від порту Пірей). Тут багата рослинність, прекрасні піщані пляжі та скелясті береги.
В районі Амбелакії, найстарішого на острові села, знаходиться стародавній порт, що датується IV століттям до н. е. Саме тут відбулася знаменита морська битва при Саламіні, в якій греки на чолі з Фемістоклом розбили перський флот. Також можуть бути цікавими:
Також на острові є два прекрасних хвойних ліси – Фанеромені (ідеальний ранкових/вечірніх пробіжок та прогулянок) і Канакіон (підходить для катання на гірських велосипедах).
Якщо хочется купатися та засмагати, краще розглядати південну сторону острова, де пляжі чистіші. Найпопулярніші з них – Селінія, Канакія, Фанеромені, Сатерлі та Какі Вігла.
Як дістатися?
На классичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей до селищ Палукія, Каматеро, Селінья і Перистері (до двох останніх курсують тільки влітку), а також паромом з міста Перама до Палукії.
Спецес мало відомий іноземцям. Не дивлячись на це, він не поступається іншим островам у дорогих готелях і хороших ресторанах, адже користується великою популярністю у самих греків, особливо в сезон, коли Крит та Родос переповнені туристами.
З 1931 року у вересні тут відбувається справді вражаюча подія – реконструкція морського бою «Армата». Ще на Спецосі проводяться унікальні спортивні заходи: у квітні «Спецатлон» (найбільший триатлон у Греції) та в жовтні «Спецес міні-марафон», який збирає кращих бігунів та плавців.
Спецес зумів зберегти свій індивідуальний традиційний характер. Автомобільний трафік був дозволений тут не так давно. В основному люди пересуваються на велосипедах або мулах, а серед туристів особливою популярністю користуються прогулянки на кінних екіпажах.
У столиці острова є дуже мальовнича стара гавань, де приємно прогулятися. А у головному сучасному порту Дапії б’ється серце розваг. Тут зосереджена основна маса магазинів, сувенірних крамниць, готелів і таверн.
Із місцевих пам’яток варто виділити:
Спецес – острів з безліччю чистих, добре обладнаних пляжів. У ТОПі:
А ще навколо Спецоса є кілька невеликих, але дуже симпатичних острівців – Спецопула, Мікро Бурбулі й Айос Яніс.
Як дістатися?
На класичному паромі або швидкісному судні Flying Dolphin з порту Пірей або з островів Ідра, Егіна та Парос. Інший варіант – на машині (або на автобусі KTEL) до міста Коста на Пелопоннесі, а вже лише за 15 хвилин на човні до Спецеса.