16.06.2021
Поки туристи обмежуються Стамбулом, Каппадокією та півднем Туреччини, залишається ще багато незвіданих «перлин». І в цій статті ми розповімо про деякі з них…
Місто Різе знаходиться на березі Чорного моря і являється адміністративним центром однойменної провінції. Тут майже всі готелі розташовані на першій лінії та мають власні ділянки піщаних пляжів. Вода в затоці прогрівається до +26 градусів. Прибережний сервіс радуєпомірними цінами. Туристам доступні стандартні розваги: сноркелінг, віндсерфінг, катамарани, водні мотоцикли та інше. У Різе чудова інфраструктура – в місті є маса розважальних закладів, нічних клубів, ресторанів, кафе і ТЦ.
Проте, у цьому регіоні доступний не лише пляжний відпочинок. По-перше, даний напрямок припаде до смаку шанувальникам екологічного та екстремального туризму. Високі гори, густі ліси, незаймані озера та бурхливі водоспади роблять провінцію Різе ідеальним місцем для походів. Також тут можна здійснювати велосипедні та кінні прогулянки, зайнятися парапланеризмом, параглайдінгом, рафтингом, альпінізмом, а взимку кататися на гірських лижах чи сноуборді.
По-друге, в околицях є багато історичних пам’яток та цыкавих музеїв:
Це найкрасивіша гірська місцевість на турецькому узбережжі Чорного моря та ідеальний напрямок для оздоровчого відпочинку. Це термальний курорт, що знаходиться у 80 км від Різе на висоті 1300 м над рівнем моря. Місцевість дещо нагадує європейські альпійські села, оточені густими вічнозеленими лісами та просторими пасовищами. Тутешні гарячі джерела містять значну кількість мінералів і сульфату натрію (Na 2SO4). Сюди приїздять лікувати ревматичні й дерматологічні захворювання, захворювання травного тракту, патології нервової системи тощо. Окрім терапії приємно просто погуляти, насолоджуючись свіжим повітрям і неймовірними пейзажами національного парку Kackar, який одним із найбільш біорізноманітних регіонів у світі.
Доречі, тут мешкають горці, чия кондитерська майстерність цінується у всій Туреччині. То ж обов’язково варто зазирнути в локальну кондитерську pastane і скуштувати різні ласощі. А ще місцеві жителі роблять чудовий рододендроновий мед.
Це невеличке прибережне містечко являється серцем регіону Різе. Сюди в 40-50-х роках був завезений чай. І тепер його зелені плантації тягнуться аж за горизонт. Полями розкидані маленькі будиночки, де можна одразу продегустувати напій, а деякі господині навіть можуть запропонувати нічліг.
Долина Фіртіна (Штормова долина) – це найбільш зелена частина Євразії. Вона входить до списку із 200 екологічних зон світу, що знаходяться під охороною. Річка Фіртіна тягнеться вздовж колоритних сіл та минає дерев’яні особняки початку 20 століття, тече чайними полями та проходить під 123 османськими арочними мостами (найвідоміші Timisvat, Şenyuva, Ortan, Orenkit та Mikron). Вона пропонує унікальні можливості для любителів адреналіну. Довжина рафтингової траси – 23 км. Найкращий час для сплаву – весняний та літній сезони.
Містечко Камліхемсім розташоване високо в долині Фіртіна, звідки відкривається приголомшливий вид. Воно славиться своєю їжею, і багато місцевих жителів є одними з найкращих пекарів Туреччини.
Трабзон – місто, що зазнало впливу багатьох культур та релігій. Тут сучасне життя гармонійно контрастує з історичною спадщиною. У його старій частині знаходиться музей Айя Софія. Колись це була візантійська церква, побудована між 1238 і 1263 роками, а потім вона використовувалася як мечеть. Також у Трабзоні розташована особиста вілла Мустафи Кемаля Ататюрка. А за 50 км від нього, в нацпарку Алтіндере, є ще одна визначна пам’ятка – вбудований прямо в скелю монастир Панагія Сумела, зведений в кінці IV — початку V століття.
Завдяки своїм незайманим природним просторам регіон Трабзону вважається одним із найзеленіших у Туреччині та прираховується до природних чудес країни.
Місто на березі красивого гірського озера, яке прекрасно поєднує сучасне життя з природою навколишніх гір. Тут можна взяти на прокат велосипед і здійснити прогулянку довколо озера. Також звідси починається безліч пішохідних стежок, які відкривають чудові можливості для трекінгу.
Хамсікьой – мальовнича територія, яка об’єднує п’ять сіл, демонструючих традиційне життя в турецькій глибинці. Ключовим у цьому районі є фермерство. Доброзичливі господарі завжди тепло зустрічають туристів. У невеличких сімейних ресторанчиках готують домашні страви. Особливої уваги заслуговує десерт «sütlaç» – аналог рисового пудингу, який притрушують корицею або подрібненим фундуком.
Печера знаходиться у провінції Гюмюшхане. Вона має власний мікроклімат: взимку всередині тепло, а влітку прохолодно. Тут є багато різних типів гірських порід та мінералів. Печера повністю облаштована для туристів. Вхід коштує 10 лір.
Невеличке поселення, яке знаходиться в 16 км від Трабзону в долині вздовж струмка Алтіндере (40°54′N 39°43′E). Цей регіон повний природних чудес. Особливо він славиться своїми водоспадами.
Бозтепе Хілл або гора Мінтріон знаходится поряд з Трабзоном. З давніх часів це місце має релігійне значення. Тут є чотири священних реліквії. Перша – статуя Св. Іоанна Освятителя біля вершини, де також знаходиться мечеть, яка раніше була церквою. Друга – церква монастиря Каймакли, відома як Молочний фонтан. Третя – Фонтан Драконів, що знаходиться внизу біля села Хочоглан. Четверта – монастир Панагії.
Це мальовниче озеро знаходиться серед гір на південному сході від Трабзона. Тут можна взяти напрокат велосипед/човен або піднятися на пагорби, щоб насолодитися дивовижними краєвидами.
Орду являється днією з найспокійніших областей уздовж турецького узбережжя Чорного моря. Це дуже зелена провінція з великою кількістю ферм, фруктових садів та лісів, які покривають майже всю територію. Популярним місцем для пляжного відпочинку є Caka beach. Цікаві музей та локації в місті:
Привабливе рибальське містечко з чистими, красивими, тихими пляжами. Тут знаходяться скельні гробниці ранньоримського періоду. Також видатним видовищем являється будівля ратуші 18 століття. В 4 км від міста є унікальна печера Язконагі. А по дорозі між Уньє та Ніксар на крутому пагорбі стоїть замок.
Знаходиться в однойменному селі. Він являється найбільшим водоспадом в Чорноморсього регіони, що падає з висоти 30 метрів майже під прямим кутом.
Містечко, відоме своїми гаями фундука та термальним спа-центром у Сармашику. Поруч є руїни замку Боламан та візантійська церква Язона 19 століття (нині археологічний музей).
Знаходиться в національному парку, який ідеально підходить для кемпінгу або просто пікніку. Особливо красиво тут восени, коли ліси спалахують різними кольорами.
Мальовничий турецький курорт, що потопає у хвойних лісах, садах черешень і гаях фундука, які ростуть уздовж гірських схилів. Навіть у розпал сезону тут небагатолюдно, що сприяє відокремленому, спокійному відпочинку. Пляжі Гіресуна знаходяться за містом, приблизно в 5 км. Найбільш відомі – Arif Kumas, Tabya, Jandarma і Tirebolu Beach. Вони відрізняються чистотою узбережжя і наявністю всіляких водних розваг.
А в самому місті є величезна кількість архітектурних пам’яток різних епох. Варто обов’язково заглянути в район Зейтінлік (Zeytinlik), де на вершині пагорба можна побачити замок 2 століття до н. е, а також житлові будинки й адміністративні будівлі часів Османської імперії. А ще Гіресун славиться своїми мечетями і монастирями.
В давнину він називався Арес, і саме тут, за легендами, проживали войовничі амазонки. Це дуже красиве місце, яке чудово підходить для прогулянок. Також тут проводяться екскурсії по місцях археологічних розкопок, під час яких можна побачити візантійські поховання, історичні укріплення, руїни монастирів, каплиць тощо.
Бедрама був зведений на 400-метровому пагорбі з видом на долину Харшит і морське узбережжя. Зараз від нього залишилися лише руїни, але дещо вціліло: арочний тунель, деякі внутрішні стіни, дві криниці та цистерна.