Усе про відкриття Греції та Мальти для туристів | Система онлайн-бронирования отелей, апартаментов и других туруслуг Vitiana
наше исследование
Усе про відкриття Греції та Мальти для туристів
Головна / Блог / Усе про відкриття Греції та Мальти для туристів

20.04.2021

Наближається літній сезон… І якщо не брати до уваги далекі напрямки (Домінікану, Мальдіви), то для відпустки біля моря українцям доступна незмінна класика – Одеса 🙂 , Туреччина та Єгипет. Уже відкриті Кіпр і Грузія. Також будуть користуватися попитом Болгарія, Чорногорія та Албанія. 
Проте, всіх хвилює питання – що з Грецією? А заодно й Мальта анонсує відкриття для туристів. Команда Vitiana вирішила розібратися…

Ми промоніторили інформацію в авторитетних ваданнях (The Guardian і  Deutsche Welle), на сайтах українских новин (ТСН і ЛІГА) та на офіційних сайтах міністерств туризму цих країн. І ось, що вдалося з’ясувати ➡ 

 

Коли і для кого відкриється Греція?

З 19 квітня Греція скасувала обов’язковий семиденний карантин по прибуттю для громадян із 27 країн-членів ЄС, США, Великобританії, ОАЕ, Сербії та Ізраїлю. Для в’їзду потрібно пред’явити:

  • негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 72 годин до вильоту
  • або сертифікат повної вакцинації. Список прийнятних вакцин: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm. Сертифікати про щеплення вакцинами Sputnik, Sinovac тощо, які не були схвалені Європейським агентством з лікарських засобів, також звільняють відвідувачів Греції від обов’язкового негативного ПЛР-тесту.

Усі подорожуючі за день до в’їзду до країни повинні заповнити PLF (Passenger Locator Form). У цьому документі потрібно вказати детальну інформацію про пункт відправлення, тривалість попереднього перебування в інших країнах та адресу свого проживання в Греції. У разі проживання в різних готелях/апартаментах необхідно надати принаймні адресу на перші 24 години. На одну родину – одна форма. Після подання PLF у день запланованого прибуття до Греції на електронну пошту прийде підтвердження разом із унікальним QR-кодом.

 

Але усе це не стосується поїздок із ціллю туризму. Зараз без поважних причин не можна пересуватися між регіонами, ресторани працюють тільки на виніс, розважальні заходи обмежені.

Однак вже з 14 травня Греція планує зробити певні послаблення для відновлення туризму і відкриється для іноземних мандрівників. Зі зняттям обмежень повноцінно запрацюють дев’ять аеропортів: на Косі, Міконосі, Санторіні, Родосі, Корфу, Іракліоні та Криті, а також в Афінах, Салоніках і Ханьї. Поки відомо лиш те, що під час перебування в Греції туристам доведеться скрізь дотримуватися маскового режиму. Також вони можуть бути забов’язані пройти експрес-тест (випадковим чином).

 💡 Та чи змінять умови в’їзду? І чи залишиться список країн колишнім? Бо на даний момент України в ньому немає ( На офіційний запит до аеропортових служб Греції щодо ситуації з 14.05 для українських туристів отримали наступну відповідь:
«Please note that the Greek governement has announced that there will be tourism opening from 14 May approximately, but we still don’t have official announcements on the exact regulations and restrictions. For the time being, Ukraine citizens are not permitted to enter the country.»

Тобто зараз не можна, а на майбутнє ніхто нічого не знає напевно!

 

Коли і для кого відкриється Мальта?

Мальта також заявила про відновлення в’їзного туризму з 1 червня. Для громадян країн із зеленого списку (на даний час в ньому немає жодної) передбачений в’їзд без тестів і карантину. Проте, всім пасажирам буде проведена температурна перевірка в аеропорту. Показники вище 37,2 ° C прийматимуться до уваги для вторинного скринінгу і можливого тестування. Крім того, всі туристи повинні мати поліс страхування подорожей, що покриває covid.

Мандрівникам із «червоних»* країн треба буде

  • надати негативний ПЛР-тест, зроблений не більш ніж за 72 години до вильоту
  • або пред’явити доказ повної вакцинації (з дати останнього щеплення повинно пройти не менше 14 днів).

Пасажирів, які не нададуть вказані вище документи, можуть попросити здати мазок у міжнародному аеропорту Мальти або пройти 14-денний карантин.

*Поточний список країн червоної зони: Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Китай, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Індонезія, Ірландія, Італія, Японія, Йорданія, Латвія, Лебанон, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Руанда, Сан Марино, Словаччина, Словенія, Південна Корея, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Таїланд, Туніс , Туреччина, ОАЕ, Уругвай, Ватикан.
Він періодично оновлюється на основі епідеміологічної інформації.

По іншим країнам представник Міністерства закордонних справ Мальти заявив наступне: «Усі особи, які хочуть приїхати на Мальту з країн, що не перераховані в офіційному повідомленні, можуть запросити звільнення, відправивши електронного листа на covid19.vetting@gov.mt».

 💡 Але дадуть його чи ні та на яких умовах – це загадка. І знову-таки, на що сподіватися українським туристам Ось таку відповідь маємо від представників митної служби:
«The current plan is to be open for commercial tourism by 01JUN. Unfortunately, do to the fluidity of situation we can only confirm requirements for entry at a closer date as this depends on many factors».

Ситуація мінлива і до 1 червня ще далеко.

 

Так, гучні заголовки дуже підкуповують, але все досі на стадії прогнозів. Та, як кажуть, не буває диму без вогню ) Тому будемо стежити за ситуацією і сподіваємося на краще 😉